10. aprill 2011

Remondieelne seisund

Ammu mõeldud-planeeritud remont on teoks saamas. Uskumatu, aga meil õnnestuski suur tuba tühjaks tõsta jaotades kogu kola väiksema toa ja rõdu vahel ära (ja imekombel ei saanudki ei rõdu ega väiksem tuba otsast otsani asju täis). Muidugi osad asjad viidi ka ära ja need enam siia tagasi ei tule - mõned asjad rändasid keskkonnajaama ja suht suur koorem maale (või kuhu iganes vanemad neid paigutada plaanivad).
Lisaks mööbli ümberpaigutamisele kammisime eile enam-vähem kõik suuremad ehituspoed Tartus läbi ja takkapihta mõne mööblipoe ka. Uskumatult aegavõttev tegevus. Oleks siis et ainult ühte asja otsid, aga ei, vaja umbes viite erinevat asja vaadata ja ausalt öeldes on hetkel tõsiseid probleeme meenutamisega, millises poes midagi oli, mida vaatasime, aga mingil põhjusel ära ei ostnud. Päris tühjade kätega meie poeretk ka muidugi ei lõppenud. Õnneks oli meil laenutatud käru, muidu poleks kogu kraami koju suutnud vedadagi (mul on küll universaalkerega auto, aga nii suur see ka ei ole).
Hetkel igatahes on pooled asjad kusagil kastides (loodame, et neid lähiajal vaja ei lähe) ja mõned on lihtsalt kapis, mille uksi lahti teha ei saa, kuna voodi on ees. Kui üks tuba ära saab, siis tuleb kogu krempel teise tuppa liigutada, nii et mööbli tassimisega pole asjad veel kaugeltki ühel pool. Eelmine kord, kui tubades remonti tegime, oli lihtsam - siis polnudki veel mööblit sees. Kui nüüd järele hakata mõtlema, siis see oli 10 aastat tagasi, 2001. aasta suvel ja sellest ajast pole tubades muud tehtud kui aknad ära vahetatud. Nii et oligi aeg.

Kommentaare ei ole: